”CHP ve İyi Parti Seçim Güvenliği İçin Bir Arada!”

Diğer

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan 5 kişilik komisyon ile birlikte, seçim güvenliği için İYİ Parti Genel Başkan’ı Meral Akşener’i ziyaret ederek bir görüşme yaptı. İyi Parti’nin Genel Merkez’inde yapılan görüşmede Bülent Tezcan, Türkiye’nin en önemli meselelerden birinin seçim güvenliği olduğunu söyledi.

Tezcan, “Türkiye’nin bugün temel meselelerinden birisi seçim güvenliğidir. Özellikle Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anayasa Komisyonu gündeminde olan son teklif sadece ittifaklar meselesi açısından tartışılıp ele alınırken, içerisinde seçim güvenliğini ortadan kaldıran çok önemli maddeler göz ardı ediliyor” şeklinde konuştu. Tezcan, iki partinin bu konuda görüşmelere devam edeceğini belirtti. Tezcan, “Amacımız, milletin sandığa attığı oyun olduğu gibi parlamentoya ve seçim sonuçlarına yansıması, milletin oyunun çalınmaması. İşin özeti bu” dedi.

”Bu Konuyu Tartışıyor Olmaktan Bile Büyük Üzüntü Duyuyoruz”

Seçim ittifakını düzenleyen teklifin devamında seçimi güvensiz hale getirecek tedbirlerin bulunduğunu iddia eden Çıray, şünları söyledi;  “Ne yaparlarsa yapsınlar millet kararını verdi, bu seçimi kazanmaları imkansızdır. Sadece bizi üzen şey, dünya önünde adeta Türkiye’yi demokrasiler içerisinde izolasyona tabi tutacak, bu komik, demokrasi dışı girişimlere başvurmalarıdır. Bizim aradığımız Türkiye’nin itibarıdır. Biz bu mücadeleyi hem Türk milletinin oyunu korumak, ona sahip olmak için hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin, bu büyük devletin, milletin dünya demokrasileri nezdinde itibarını korumak için mücadele veriyoruz. Bundan da inşallah başarıyla çıkacağız.”

Çıray, toplantının verimli gerçekleştiğini ve görüşlerini CHP ile yazılı ve sözlü olarak iletmeye devam edeceklerini aktardı. Çıray, olağanüstü hal (OHAL) uygulamasından bir önce vazgeçilmesi gerektiğini de kaydetti.

Genel olarak verimli geçen görüşmede İyi Parti, seçim güvenliği konusunda CHP ile beraber ilgileneceklerini aktardı.

Elif YEŞİLALİOĞLU

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir