“Cinderes’e Türk bayrağı asıldı!”

Diğer

 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yaptığı açıklamada, “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Cinderes kontrol altına alınmıştır” dedi.
Kardeş bölge halkını teröristlerden temizleme amaçlı girişilen Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında Suriye’nin Afrin bölgesine bağlı Cinderes Beldesi, günler süren çatışmanın ardından teröristlerden temizlenip, tamamen kontrol altına alındı ve Türk askerleri, Cinderes’in merkezine Türk bayrağı dikti.  Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar sosyal medya hesabından bu konuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

“Öldürülen terörist sayısı 3089”

Harekatın 48. gününde öldürülen terörist sayısı 3089 oldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, harekatın mayıs ayına kadar bitmesini umduklarını açıkladı.

“Afrin merkezine yaklaşıldı”

3 köy daha terör örgütlerinden temizlendi. Mazrea, Maariski ve Kifirmis köylerinde kontrol sağlandı. Kontrolün sağlandığı yollarda bulunan çok sayıda el yapımı patlayıcı da imha edildi. Afrin merkezine yaklaşık 5 kilometre kaldığı bildirildi.

“TSK sayesinde 157 noktada kontrol”

Cinderes’in ele geçirilmesiyle birlikte 157 noktada kontrol sağlanmış oldu. Stratejik bölgeler olan Şeran, Cinderes beldesi ve köylerin alınmasıyla ‘Kuzey kilidi’ açılmış oldu.
Kuzey hattında önemli noktaların ele geçirilmesiyle teröristlerin kaçtığı, bölgede bulunan bazı köylerde de çatışmaların sürdüğü ve bu bölgelerin ele geçirilmesinin an meselesi olduğu öğrenildi.

 Papatya MECİT

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir