“Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 2777’ye Yükseldi!”

Diğer

Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yardım eli uzattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda 45. güne girildi. Genel Kurmay Başkanlığı 2777 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

“İran’ı Tedirgin Ettik”

İran’ın dini lideri Hamaney Türkiye’nin Suriye’nin toprak bütünlüğünü ihlal ettiği yönünde suçlamada bulundu. Türk askerini saygısızca, işgalci olarak nitelendirdi. Üstelik Zeytin Dalı Harekatı’nın durdurulmasını beklediklerini söyledi.

“Esad İtiraf Etti”

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ilk defa rejime bağlı birliklerin YPG’li teröristlere yardım amaçlı katıldığını itiraf etti.
Esad, “Halk güçlerinin Afrin kentine girmesi oldukça normaldir. Tehdit söz konusu olunca tüm oluşumlar birlik olmak zorundadır. Suriye’deki bileşenlerin birlik olması gerekiyor” şeklinde açıklama yaptı. Ayrıca, “Kimyasal silah konusu, Batı’nın yalanlar sözlüğündeki terimlerden biri oldu. Bu, Suriye ordusuna hava saldırısı düzenlemek için kullanılan bir şantaj malzemesinden başka bir şey değil” dedi. Birliklerin toplu cenazeleri Suriye bayrağına serilerek kaldırıldı.

“Mevlüt Çavuşoğlu Öngörmüştü”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki hafta önce 24 TV’de YPG-Esad anlaştı iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Çavuşoğlu, “Esad rejimi YPG’ye destek için gelirse, bizi durduramazlar” ifadelerini kullanmıştı. Çavuşoğlu, “YPG ile kim mücadele ederse bizim için sorun yok. Rejim YPG’ye destek için gelirse bizi kimse durduramaz. YPG’yi kim korursa bizim için YPG eşittir o grup veya ülkedir. YPG, Mehmetçik korkusuyla sürekli rejimi davet ediyor. Güven bunalımının sebebi ABD’dir. Bize verilen sözler tutulmadı” dedi.

 

Papatya MECİT

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir