“Kahraman askerlerimizden biri şehit oldu, biri yaralandı”

Diğer

Nüfusu Ordu’nun Akkuş ilçesine kayıtlı olan Uzman Çavuş Taner Kart, Cinderes bölgesinde arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada:

“Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında 12 Mart 2018 tarihinde Cenderis bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz” dendi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu’ndan sonra yaptığı açıklamada “Afrin harekatının ilk gününden bu yana 42 şehit, 202 yaralı askerimiz var” dedi ve Bozdağ, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugüne kadar PKK, KCK, YPG, PYD ve DEAŞ terör örgütü mensubu, şu an itibariyle en son aldığım rakam 3 bin 381 etkisiz hale getirilmiştir. 175’i köy, 37’si kritik nokta olmak üzere toplam 212 bölge kontrol altına alınmıştır. Afrin’in yakın çevresindeki kritik kesimlerin tamamı kontrol altına alınmıştır” açıklamasında bulundu.

“12 köy daha ele geçirildi”
Mehmetçik, 6 yıldır teröristlerin işgali altında olan Afrin’e yardım için ilçe merkezine doğru ilerliyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı’nın 52’nci gününde, Afrin’in Kibar, Başilhaya, Zındıkan, Kile, Gümüşburç, Kızılbaş, Kutanlı, İskan, Celeme, Hapol, Berlane Kuy ve Küçük Karkin köylerini terörden’den temizleyip, kontrolü ele aldı.
Afrin merkezinin kuşatılmasına 1,5 kilometre kaldı.

Papatya MECİT

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir