” Pancar çiftçisinden fabrika isyanı! ”

Diğer

 

Ankara’da bir otelde düzenlenen ‘Şeker Zirvesi’nde konuşan çiftçi Nihat Babaözlü, hükümetin şeker fabrikalarının satılması ve özelliştirilmesi kararına isyan etti. Pancar üreticisi Nihat Babaözlü, yaptığı konuşma ile zirveye damga vurdu.

Babaözlü; “Ömrümde ilk defa bir otele geldim. Burada yapılan konuşmaların hiç birini anlayamadım. Atı alan Üsküdar’ı geçti gidiyor. Konuşma zamanı değil eylem zamanı” diyerek tepkisini gösterdi.

“Bebelerimiz kanserden ölecek!”

Geceleri korkudan yatamadığını ifade eden Babaözlü, Şeker Zirvesine hükümetten bir temsilcinin gelmemesini de eleştirdi. “Bir tane hükümetten temsilci yok. Neredesiniz adam! Allah’tan korkun! Gözümüz gibi baktığımız bebelerimizin zehirlenip kanser olduğunu göreceksiniz. Bunun sonu buraya gidiyor” diyarak serzenişte bulundu.

Pancar çiftçisi Nihat Babaözlü’nün bu sert açıklamaları ve isyanları, salondaki dinleyiciler tarafından büyük alkış topladı. Nihat Babaözlü’nün bu haklı isyanı ve doğru bir bakış açısıyla aktardığı realist söylemlerini hükümetten birilerinin duymasını, Babaözlü’nün eleştirileri doğrultusunda harekete geçilmesini umuyoruz.

Elif YEŞİLALİOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir